Skąd wziął się u nas pomysł, żeby sklep WieloryBIO był nie tylko sklepem ze zdrową żywnością?

Żyjemy sobie w pięknej okolicy, na terenach wiejskich małego miasteczka na obrzeżach małopolski. Z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, ale i wielu wygód, które niesie miasto. Wszystkie kochamy to życie, ale… No właśnie, ale wszędzie daleko ;) Pomyślisz, w obecnym czasie to nie problem, przecież wszystko można zamówić przez internet. Owszem, wraz z górą śmieci, z którymi nie wiadomo co zrobić. Tego byśmy bardzo nie chciały, gdyż nie od dziś staramy się dbać nie tylko o własne zdrowie, ale i o dobro naszej planety, gdyż uważamy że są to naczynia połączone. Dlatego wraz z pomysłem sklepu ze zdrową żywnością powstał pomysł aby sklep był prowadzony w duchu Zero Waste. I za tym poszła lawina pomysłów! 

Jak chcemy realizować idee ZERO WASTE?

Stwierdziłyśmy, że nie będziemy się ograniczać tylko do pakowania wysyłek w duchu ZW. Jak szaleć to szaleć! W myśl jednej z idei ZW: 

„Nie potrzebujemy garstki ludzi, którzy idee ZERO WASTE stosują doskonale, potrzebujemy milionów, którzy robią to niedoskonale.”

Postanowiłyśmy zacząć z grubej rury i  ugryźć temat ZW z kilku miejsc. Może nie doskonale, ale szeroko, tak abyśmy wszyscy mogli być LESS WASTE!

Oto jak przejawia się ZW w naszym sklepie:

Pakowanie na wagę

Chcemy, aby jak najmniej rzeczy się marnowało, dlatego dajemy Ci szeroki wybór wag, tak abyś mógł zamówić tyle ile potrzebujesz. Ciągle poszerzamy nasz asortyment, abyś mógł kupić wszystko czego potrzebujesz. Dzięki temu możesz zrobić zakupy w jednym miejscu, z jedną przesyłką zmniejszasz ślad węglowy. My też staramy się go zmniejszać przez współpracę z lokalnymi dostawcami i bardzo chcemy to rozwijać. 

Produkty na wagę pakujemy tuż przed wysyłką głównie w papierowe torebki i/lub kompostowane torebki, abyś zakupione produkty mógł przesypać do wielorazowych pojemników czy słoików. Pamiętaj że te torebki możesz ponownie wykorzystać np. do pakowania śniadania :) Zachęcamy Cię do tego! 

Pozostałe produkty

Znaczna ich część to akcesoria, które pomagają nam być bardziej LESS WASTE, zatem te produkty są najczęściej pakowane bez plastiku, którego tak nie lubimy. Jednakże nie wszystkie produkty naturalne czy ekologiczne (jak kosmetyki, soki, przetwory i wiele innych) mają takie też opakowania… Dlatego może nie znajdziesz u nas niektórych popularnych EKO produktów zapakowanych w plastik. My staramy się dobierać produkty do sklepu tak, aby minimalizować wytwarzanie plastiku. Wybieramy te produkty, które są dobre dla Ciebie (są naturalne, mają certyfikaty) i głównie są zapakowane w papier, słoiczki czy puszki. Idealni (jeszcze ;) ) nie jesteśmy, tak jak nasi dostawcy i czasem może się zdarzyć, że jakiś mały element będzie plastikowy. Jednak tą informację znajdziesz w zakładce „Informacje o produkcie” na karcie produktowej.

Pakowanie zamówienia

Wszystkie zamówione przez Ciebie produkty pakujemy do kartonów, najczęściej takich, które były już używane. I jesteśmy z tego dumni! Dostajemy je od okolicznych sklepów, czy naszych klientów oraz wykorzystujemy te, które dostaliśmy od naszych dostawców. Jako wypełnienia używamy tektury, papieru i czasem folii, ale tylko takiej, która przyszła do nas wraz z dostawami, żeby nie zużywać papieru więcej niż jest to konieczne. A ta folia jest już w obiegu, więc chcemy jej dać tyle żyć ile to możliwe, zanim stanie się śmieciem. Paczki kleimy ekologiczną taśmą papierową. Przy dużych i ciężkich paczkach potrzebuje ona wzmocnienia i wtedy używamy wąskich, ale bardzo mocnych spinających taśm poliestrowych, które w 100% pochodzą z recyklingu. 

Kupując u nas wspierasz

Tak! Postanowiliśmy od samego początku wspierać organizację  Sea Shepherd (https://seashepherd.org/). To organizacja non-profit, która zajmuje się ochroną mórz i oceanów przed nielegalną eksploatacją i niszczeniem środowiska. Chronią przyrodę, bronią bezbronną morską i oceaniczną faunę, w tym te cudowne zwierzęta jakimi są wieloryby oraz walczą z niszczeniem tego pięknego środowiska, również przez walkę z zalewającym je plastikiem... 

Dlaczego to robimy? Bo uważamy że tak trzeba! Poza tym logo zobowiązuje ;) 

Mamy nadzieję że te rozwiązania przypadły Ci do gustu, ale jeśli widzisz, że możemy się gdzieś poprawić, masz jakieś pomysły, albo masz doświadczenie, że któreś z tych rozwiązań nie zdaje egzaminu w rzeczywistości, to dajcie nam znać. Bardzo Was o to prosimy! Chcemy się ulepszać, próbować nowych rozwiązań, rozwijać się w temacie ZERO WASTE. Będziemy wdzięczni za wszystkie konstruktywne uwagi i rady. Czekamy na nie :)

Dziękujemy że z nami jesteś, pokazując tym samym, że ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie jak i dobro naszej wspólnej Planety.

Zespół WieloryBIO


Produkt dodany do ulubionych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, więcej dowiesz się z naszej polityki cookies.

Pamiętaj, że możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.