Owoce suszone

Suszenie żywności to jedna z najstarszych metod wydłużania żywotności produktów spożywczych. Dawniej wykorzystywano do tego celu promienie słoneczne i gorące powietrze, teraz częściej używamy do tego celu specjalnych suszarni, gdzie kontrolowana jest temperatura suszenia.  Ekologiczne owoce suszone to doskonała zdrowa przekąska, pełna drogocennych witamin i składników odżywczych. W kuchni są wspaniałym dodatkiem do potraw nie tylko słodkich ale też wytrawnych. 

W naszym sklepie znajdziesz owoce ekologiczne- więc już na etapie uprawy zadbano by owoce cieszyły wyłącznie naturalnymi składnikami, bez obecności pozostałości pestycydów czy nawozów sztucznych. Dodatkowo na etapie przetwarzania owoce nie zostały potraktowane żadnymi konserwantami. Prosto zobaczyć różnicę gołym okiem w przypadku moreli - te niesiarkowane naturalnie ciemnieją. W przypadku innych owoców trzeba zaufać certyfikatom, a te sprawdzamy osobiście.

Naszym niekwestionowanym hitem jest suszony ananas i mango, to pełnia smaku, która szybko przeniesie Cię w tropiki. Ale i nasze polskie jabłuszko jest wspaniałe, ma kruchą konsystencję i niepowtarzalny smak i aromat.

Mamy klasyki - rodzynki i rarytaski -jagody inkaskie.

Mamy kolorowy zawrót głowy: czarne jagody i morwę, czerwone maliny i truskawki, żółte ananasy, pomarańczowe mango, bordową żurawinę. Możesz wykorzystać ten wspaniały bukiet kolorów w niebanalnych i zdrowych dekoracjach tortów, ciast, czy deserów.

Produkt dodany do ulubionych